Ile zarabiają dekarze?


Dekarz na pewno nie ma jakiejś super łatwej pracy. Jego zawód jest ciężki, zwłaszcza pod względem fizycznym, ale to właśnie sprawia, że z drugiej strony jest też opłacalny, zwłaszcza pod względem finansowym. Na tle różnych innych prac typowo rzemieślniczych dekarstwo wypada naprawdę nieźle. W porównaniu do nich oferuje zwykle dobre warunki pracy i, co najważniejsze, solidne wynagrodzenie.

Chcąc zdobyć informacje na temat potencjalnych zarobków dekarza z pierwszego źródła, prawdopodobnie zerkniesz na cenniki usług różnych firm dekarskich. Na ich podstawie będziesz mógł wyznaczyć sobie, ile biorą dekarze za wykonanie poszczególnych prac, czyli np. utworzenie pełnej pokrywy dachowej dla domu albo przeprowadzenie podstawowej konserwacji, trwającej od jednej do dwóch godzin. Cenniki usług dekarskich mogą wydać ci się całkiem atrakcyjne – oczywiście nie dla klienta, a dla wykonawcy. Pamiętaj jednak, że to, że dekarz Poznań jest w stanie wziąć za swoją pracę spore pieniądze, wynika z tego, że jego praca jest ciężka i że w ogóle mało kto chce się jej podjąć. W tym zawodzie praktycznie nie zdarzają się łatwe dni. Samo przygotowywanie pokryć dachowych wymaga przecież włożenia olbrzymiego wysiłku, a pomyśl o tym, jak duży będzie to wysiłek, gdy przyjdzie ci działać w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Nie będziesz mógł natomiast zrezygnować ze zlecenia lub przełożyć go na inny termin tylko z powodu wysokiej temperatury powietrza, okropnego ukropu czy silnego wiatru bądź deszczu. Dekarze uczą się pracy w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Do wszystkiego można się oczywiście przyzwyczaić, ale proste to na pewno nie jest.

A jakie zarobki będą ci przysługiwać za ten cały włożony wysiłek? Otóż w Polsce mediana w przypadku zawodu dekarza wynosi niecałe cztery tysiące złotych. Pamiętaj jednak, że jest to stawka podana w brutto, od której należy odliczyć podatek, by uzyskać kwotę, którą otrzyma się na rękę. Nie jest ona jakoś szczególnie mała, ale nie można też powiedzieć, by była wyjątkowo wysoka.

Sprawdź: https://poznan-dekarstwo.pl/