Co zrobić, gdy panicznie boimy się wizyty u dentysty?


Od kilku dni nieprzerwanie męczy Cię uporczywy ból zęba do tego stopnia, iż uniemożliwia normalne funkcjonowanie? Jednak mimo tego cierpienia zwlekasz z umówieniem się na wizytę do dentysty, ponieważ na samą myśl ogarnia Cię paraliżujący strach? Jeżeli tak, to wiedz, iż nie jesteś jedyną osobą, która panicznie boi się stomatologa.

Niestety nie da się całe życie bronić przed wizytą u dentysty. Każdy prędzej czy później będzie musiał odwiedzić gabinet stomatologiczny w celu leczenia zębów lub też badań profilaktycznych, które są niezwykle ważne w dbaniu o pielęgnację uzębienia. dentysta Poznań

Zatem co zrobić, aby pokonać w sobie ten paraliżujący lęk i spowodować, żeby dentysta kojarzył nam się dobrze? Na pewno warto zastanowić się, z czego dokładnie ten strach wynika. Być może mamy przykre wspomnienia z dzieciństwa związane z leczeniem zębów u dentysty? Jest to bowiem jeden z częstych powodów unikania gabinetów stomatologicznych. Jeżeli w naszej pamięci utkwiła niemiła wizyta u lekarza, może to oznaczać, iż po prostu źle trafiliśmy. Chodzi bowiem o to, że w każdym zawodzie oprócz profesjonalistów w swojej dziedzinie, którzy pracują z pełnym oddaniem i pasją, istnieją też niestety tacy, którzy nie wykonują swoich obowiązków zawodowych najlepiej.

Warto zatem poszukać sprawdzonego i doświadczonego dentysty, cieszącego się uznaniem wśród pacjentów. Dobrym sposobem jest zorientowanie się, czy ktoś z naszej rodziny lub też znajomych zna takiego specjalistę, którego z czystym sumieniem mógłby nam polecić. Innym pomysłem może być również skorzystanie z informacji znajdujących się w internecie. Na forach poświęconych tej tematyce można wiele dowiedzieć się o stomatologach pracujących w danym mieście, przeczytać pozytywne i negatywne opinie internautów, i na tej podstawie dokonać właściwego wyboru.

Ponadto warto uświadomić sobie także jeszcze jedną kwestię. Mianowicie postęp w dziedzinie stomatologii jest tak ogromny, iż obecnie nawet skomplikowane leczenie zębów może odbywać się bezboleśnie.

Jednak gdy mimo tego, iż wybierzemy sprawdzonego stomatologa, który stosuje nowoczesne, bezbolesne metody leczenia, nadal odczuwamy strach, wówczas warto sięgnąć pomocy psychologa. Taki specjalista pomoże uporać się z lękiem przed dentystą.

Zobacz polecane: dentysta warszawa bemowo.