Magnetoterapia

Magnetoterapia

MAGNETOTERAPIA

Lecznicze działanie zmiennego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości zostało odkryte już ponad sto lat temu przez słynnego fizyka Jamesa C. Maxwella. Dziś magnetoterapia uważana jest za skuteczną metodę leczenia w wielu dziedzinach medycyny, między innymi w ortopedii, reumatologii, w chorobach wewnętrznych. W magnetoterapii wykorzystujemy biologiczne oddziaływanie zmiennego pola magnetycznego, które powoduje przemieszczanie się jonów w komórkach ciała i prowadzi do hiperpolaryzacji błony komórkowej. Efektem tego jest pobudzenie procesów oddychania komórkowego, lepsze zaopatrzenie tkanek w tlen, regeneracja tkanek, stymulacja, usprawnienie reakcji chemicznych w komórkach, pobudzenie procesów odpornościowych oraz usprawnienie krążenia obwodowego krwi.
Magnetoterapia wykorzystywana jest jako metoda rehabilitacji ponieważ działa na ludzki organizm  przeciwbólowo, przeciwzapalnie, uspokajająco, pozwala zmniejszać obrzęki, przyspiesza procesy gojenia się ran i złamań. Wskazania do zastosowania zabiegu magnetoterapii to przede wszystkim:
opóźniony zrost kostny
zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia
uszkodzenia mięśni, wiązadeł i ścięgien
stany po operacjach mięśni i stawów
niedowłady
pourazowe zaniki mięśni
zapalenie stawu barkowego
choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa
spastyczność
osteoporoza
Reumatoidalne Zapalenie stawów
bóle fantomowe
nerwobóle
W naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesny, 2 – kanałowy aparat do magnetoterapii BTL 4000 wyposażony w aplikatory z technologią FMF™ (Focused Magnetic Field™ – Skoncentrowane Pole Magnetyczne). Technologia ta zapewnia maksymalne bezpieczeństwo osoby obsługującej urządzenie oraz precyzyjną aplikacje w miejscu wymagającym zabiegu. Należy podkreślić, że zaletą magnetoterapii jest możliwość wykonywania zabiegów przez ubranie, opatrunek, gips czy bandaże, gdyż nie stanowią one przeszkody dla działania pola magnetycznego. Przeszkodą nie są również metalowe zespolenia kości, protezy stawowe, ciała obce w tkankach. Jest to metoda w pełni bezpieczna, bezbolesna, zalecana do stosowania w stanach zapalanych organizmu. Przeciwwskazaniem do zabiegu magnetoterapii może być natomiast ciąża, choroba nowotworowa, czynna gruźlica płuc, cukrzyca młodzieńcza, wszczepiony rozrusznik serca, krwawienie z przewodu pokarmowego, zarostowo – zakrzepowe zapalenie żył czy stany po przeszczepach.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

Maj 12, 2017

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *