Zapytaj o najbliższy wolny termin

Przejdź do kontaktu

Masaże lecznicze i relaksacyjne to jedne z najstarszych technik fizjoterapeutycznych. Znano je już w starożytności, a naukowa szkoła klasycznego masażu – zawierająca wskazania i przeciwwskazania, wypracowana została w Europie w drugiej połowie XIX wieku. Dziś jest to gałąź medycyny, a kwalifikacje zawodowe fizjoterapeutów potwierdzają państwowe egzaminy. Masaże polecane są m.in. w rehabilitacji pozabiegowej i pourazowej, leczeniu bólu, stanach napięcia nerwowego i mięśniowego. Odpowiednio dobrany masaż potrafi doskonale odprężyć, pobudzić krążenie, przyspieszyć regenerację organizmu. Niekiedy także odstawić leki z badań przeprowadzonych w 2012 roku wynika, że osoby cierpiące na bóle pleców, które szybko rozpoczęły fizjoterapię, zażywały do 78%

mniej leków przeciwbólowych.

W naszym gabinecie oferujemy pełną gamę masaży, w tym m.in.:

  • masaż leczniczy – który przyspiesza krążenie i redukuje napięcie mięśniowe. Zmniejsza dolegliwości bólowe, przynosząc ulgę. Pobudza pracę narządów wewnętrznych,
  • masaż relaksacyjny – zmniejsza napięcie fizyczne oraz psychiczne. Wpływa kojąco na układ nerwowy, pozwala zrelaksować się i wypocząć,
  • masaż klasyczny – stanowiący połączenie technik masażu relaksacyjnego oraz leczniczego,
  • masaż antycellulitowy – ręczny oraz z wykorzystaniem bańki chińskiej,
  • drenaż limfatyczny – powolny masaż usprawniający krążenie limfy, likwidujący opuchliznę i obrzęki. Stosowany zarówno w zapobieganiu schorzeniom wynikającym z obrzęków, jak i regeneracji po dużym wysiłku fizycznym, w rehabilitacji po długim unieruchomieniu oraz jako zabieg kosmetyczny i wspomagający dietę oczyszczającą.

Szczegółowe wskazania oraz przeciwwskazania do stosowania konkretnych zabiegów, wymagają indywidualnej konsultacji ze specjalistą. Nasi masażyści posiadają wykształcenie fizjoterapeutyczne oraz kilkuletnie doświadczenie w zawodzie. W Gabinecie Rehabilitacji BENI-MED gwarantujemy, że znajdziesz się w dobrych rękach.

Masaż Relaksacyjny

Wykorzystujemy w nim techniki masażu klasycznego, dzięki którym możemy uzyskać maksymalne rozluźnienie napiętych mięśni, rozładowanie napięć wynikających ze stresu, zdenerwowania, przemęczenia, odprężenie organizmu i relaks.

Masaż Leczniczy

To forma fizycznego oddziaływania za pomocą bodzców mechanicznych pod wpływem ucisku wykonywanego różnymi technikami, których celem jest terapeutyczne oddziaływanie na tkanki miejscowo i na cały organizm. Masażem poprawiamy funkcjonowanie mięśni i stawów. Regularnie wykonywane masaże niwelują bóle kręgosłupa, regulują napięcie mięśniowe, poprawiają krążenie.

Masaż Antycellulitowy

To forma masażu przy pomocy bańki chińskiej, której celem jest skuteczna eliminacja celulitu, minimalizacja tkanki tłuszczowej i polepszenie sprężystości skóry. Łączymy go z drenażem limfatycznym w celu odprowadzenia złogów tłuszczu i szkodliwych produktów przemiany materii. Efekty są widoczne już po 5 zabiegach. Masaż wykonywany jest na udach, pośladkach i brzuchu.

Drenaż Limfatyczny

Jest to rodzaj masażu, który udrażnia krążenie limfy, przeciwdziała powstawaniu obrzęków, likwiduje je i przyspiesza wydalanie produktów przemiany materii.

Terapia Manualna

Jest to forma terapii zaburzeń narządu ruchu. Polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. W terapii manualnej stosujemy techniki mobilizacyjne i manipulacyjne na tkankach miękkich, dzięki czemu przywracamy zaburzoną pracę stawów, co prowadzi do zwiększenia zakresu ruchomości, zmniejszenia bólu i ustąpienia stanów zapalnych.